15 HDP’li tutuklandı

İstanbul'da dört gün önceki polis operasyonunda gözaltına alınan 51 HDP’li siyasetçiden 15'i bu sabaha karşı tutuklandı.
İstanbul'da 2 Ekim'deki polis operasyonunda gözaltına alınan 51 Kürt siyasetçiden 27'si tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi, bu sabaha karşı 15'i tutuklandı.

Gözaltına alınan Halkların Demokratik Partisi (HDP) üyesi ve yöneticilerinden 51 kişiden 24'ü dün akşam saatlerinde savcılık sorgularının ardından serbest bırakıldı, 27’si tutuklama talebiyle Nöbetçi Sulh Ceza Mahkemesine sevk edildi. 27 kişinin ifade işlemleri bu sabaha dek sürdü.

İŞTE O İSİMLER

İfadelerin alınmasının ardından karar için kısa bir ara veren mahkeme heyeti, 15 kişi hakkında tutuklama kararı verdi.

Tutuklananların isimleri şöyle: Ayşe Karadağ, Tengazer Yılmaz, Meliha Varışlı, Ramazan Kırkpınar, Senar Ok, Emin Ang, Subutay Açık, Zafer Kırık, İsmail Kurt, Betül Katurman, Hüseyin Güngör, Seyfettin Peker, Emin Acar, Abdurrahim Yazol ve Cafer Aydoğmuş.

Mahkeme şu isimleri de serbest bıraktı: Avniye Tanrıkulu, Nurettin Kaplan, Seydi Fırat, Aliye Türk, Gülay Çelik, Mecit Aygün, Hicran Urun, Gülistan Aydın, Refika Kısmet ve Haluk Ağabeyoğlu.

HDP’liler PKK'nin ideolojisini anlatıp eleman kazandırmakla suçlanıyor.

Kaynak: DİHA
hdp

  :

  :

  :

  :

  "15 HDP’li tutuklandı" hakkında Tweetler

  DİĞER ASAYİŞ HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete