İstanbul'dan IŞİD'e katıldı!

İstanbul’da kaybolan İngiltere vatandaşı 12 kişilik ailenin en yaşlı üyesinin, IŞİD'e katılması için zorla götürüldüğü iddia edildi.
Times'ın haberine göre, Şalim Hüseyin, 75 yaşındaki babası Muhammed Abdülmannan’ın İstanbul’daki bir otelden IŞİD üyelerince alınıp, rızası dışında Suriye’ye götürüldüğünü söyledi.

İNGİLTERE'YE DÖNECEKLERDİ

Şalim Hüseyin’e göre telefonda ağlayan Abdülmannan ve karısı, İngiltere’ye geri döneceklerini sanıyordu. Hüseyin ITV televizyonuna verdiği mülakatta şu ifadeleri kullandı: “İki gün kalıp geri İngiltere’ye döneceklerdi. İkinci gece otele birileri geldi. Tam olarak kim olduklarını bilmiyoruz. Herkesi tek tek aşağı indirdiler. Son anda anne ve babamın aklı karıştı. Babam yaşlı bir adam. 75 yaşında ve hasta. O ülkede olmak istemiyor."

Daha sonra sosyal medyada, Muhammed Abdülmannan ve karısının Minera Hatun’un fotoğrafı yayımlanmıştı. Fotoğrafla birlikte yayımlanan ve IŞİD’e atfedilen açıklamada, tüm aile üyelerinin "hiç olmadıkları kadar güvende" oldukları ve örgüte katıldıkları belirtilmişti.

Kaynak: Birgün

  :

  :

  :

  :

  "İstanbul'dan IŞİD'e katıldı!" hakkında Tweetler

  DİĞER ASAYİŞ HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete