TRT'de Atatürk ve İnönü'ye şok hakaretler!

TRT’de yayınlanan bir belgeselde Atatürk ve İsmet İnönü’ye hakaret dolu ifadeler yer aldı.
Devletin televizyon kanalı TRT’de yayınlanan bir belgeselde Atatürk ve İsmet İnönü’ye hakaret dolu ifadeler yer aldı.

TRT Türk kanalında 10 Temmuz 2015 Cuma günü yayınlanan “Kendi Gökkubbemiz” belgeselde, Osman Yüksel Serdengeçti’nin Samsun konuşması yer aldı.

Serdengeçti’nin konuşmasında Mustafa Kemal Atatürk ve İsmet İnönü’nün hakaret dolu sözlerle hedef alınması dikkat çekti.

Belgeselde, “Yapanlar onlardı, yaratanlar onlardı, partilerinden bahsederken şerefli partimiz diyorlardı. On yılda on beş milyon genç yaratmışlardı. Tam 27 yıl tanrılar gibi konuştular. Firavunlar gibi saltanat sürdüler” ifadeleri yer aldı.

İşte belgeseldeki Osman Yüksel Serdengeçti’nin Samsun konuşmasının bir bölümü:

“Tepeden inme dışarıdan gelme yapılan birçok inkılaplar milleti allak bullak etmişti. Paris sokaklarında yetişenler! Hukuk-u beşer beyannamesini ezbere bilenler! Laiklik ve inkılapçılık perdesi altında yoksul Anadolu halkının imanını, vicdanını, hak ve hukukunu pervasızca çiğnediler.

Kıtalara hükmeden, 3 kıtada asırlarca dimdik duran ecdadımızı, şurada, burada, halkevlerinde türlü kuyruklara sokarak tahkir ve tehvil ettiler.

Onlar kendilerini yarı ilah sayıyorlardı. Yapanlar onlardı, yaratanlar onlardı, partilerinden bahsederken şerefli partimiz diyorlardı. On yılda on beş milyon genç yaratmışlardı. Tam 27 yıl tanrılar gibi konuştular. Firavunlar gibi saltanat sürdüler. Yediler, içtiler, kustular. Altta kalanın canı çıksın. Altta kalan halktı, milletti, köylüydü. Amma nutuklarda, amma afişlerde ‘Köylü milletin efendisidir’ diye yazıyordu. Halkı ve köylüyü efendimiz sensin, efendimiz sensin diye soydular”

İşte o sözler...

  :

  :

  :

  :

  "TRT'de Atatürk ve İnönü'ye şok hakaretler!" hakkında Tweetler

  DİĞER MEDYA HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete