Elif Çakır'dan Cem Küçük'e: Şuursuz tetikçi

Star yazarı Cem Küçük'ün, bugünkü yazısında, "Gezi sırasında Kabataş'ta saldırıya uğrayan kadın" iddiaları için "saçma sapan kurgu" demesinin ardından, Elif Çakır'dan çok sert bir yanıt geldi.
Gezi Parkı protestoları sırasında Kabataş’ta başörtülü bir kadına yönelik saldırı olduğu yönündeki iddialara ilişkin olarak, bu iddiaları yayan gazetelerin eski ve mevcut yazarları arasındaki tartışma sürüyor.

Star gazetesi yazarı Cem Küçük’ün, bugünkü yazısında, Kabataş’la ilgili haberlerin “kurgu” olduğunu belirtmesi ve gazetenin eski yönetimini kast ederek, “[bunların] saçmasapan kurgular üreterek bizleri haklı iken haksız duruma düşürdüğünü de herkes hatırlıyor” demesine, gazetenin eski yazarı Elif Çakır’dan sert tepki geldi.

ŞUURSUZ TETİKÇİ


Kabataş’la ilgili iddiaları gündeme getiren ilk kişi olarak bilinen ve saldırıya uğradığını iddia eden kadınla yaptığı röportaj o dönem Star gazetesinde manşet olarak verilen Elif Çakır, twitter hesabından paylaştığı mesajda, Cem Küçük’ü kast ederek, “Allah tetikçinin de akıllısını versin! Tetikçi şuursuz talimatçı medya patronu şuursuz olursa. Seveyim savunayım derken ayağa sıkarsın” diye yazdı.


Çakır’ın bu mesajında, “medya patronu şuursuz olursa” sözleriyle de Star ve Akşam gazetesinin sahibi Ethem Sancak’ı kast ettiği yorumları yapıldı.

Elif Çakır, bu mesajından hemen sonra ise “Kendisine saldırıları karşılığında vaat edilen GYY olmadığında ne olacak? 1 dönem gururla yazdığım kurumun düştüğü pespaye duruma üzülüyorum” mesajını yazdı.

Eski gazetesi için “pespaye” demesi dikkat çeken Elif Çakır, kısa bir süre sonra bu iki mesajı da sildi.KABATAŞ'TA NE OLMUŞTU?

2013 yılının haziran ayında, Gezi Parkı protestolarının zirvede olduğu günlerde, Kabataş'ta başörtülü bir kadın ve bebeğinin Gezi eylemcilerinin saldırısına uğradığı öne sürülmüş; "üstleri çıplak ve elleri deri eldivenli" olan bu göstericilerin kadının "üstüne işediği" bile iddia edilmişti. Bu yöndeki iddialar ilk olarak Star gazetesinin manşetinden, o dönem Star yazarı olan Elif Çakır'ın saldırıya uğradığını iddia eden kadınla yaptığı röportaj aracılığıyla duyurulmuş daha sonra hükümete yakın tüm medya kuruluşları ile dönemin Başbakanı Erdoğan ve diğer hükümet yetkilileri tarafından da sıklıkla dile getirilmişti. Erdoğan bir konuşmasında söz konusu iddiaya ilişkin kamera kayıtları bulunduğunu öne sürerek bu kayıtların yayınlanacağını söylemişti. Ancak daha sonra olayın gerçekleştiği öne sürülen dakikalara ilişkin kayıtlar ortaya çıkmış, görüntülerde, söz konusu kadının herhangi bir saldırıya maruz kalmadığı açıkça görülmüştü.

  :

  :

  :

  :

  "Elif Çakır'dan Cem Küçük'e: Şuursuz tetikçi" hakkında Tweetler

  DİĞER MEDYA HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete