Twitter’ın yeni CEO’su kim olacak?

Dick Costolo‘nun görevini bırakmasının ardından yeni CEO'nun kim olacağıyla ilgili tahminler ortaya çıkmaya başladı.
Haziran ayında Twitter‘ın CEO’su Dick Costolo‘nun görevini bırakması, ekonomi ve teknoloji aleminde oldukça ses getirdi. Bu ayrılıktan sonra şirketin kurucu ortaklarından olan Jack Dorsey CEO’luk görevini geçici olarak üstlenmişti. Teknoloji kulislerinde ve Wall Street’te yeni CEO’nun kim olacağı ve ne zaman açıklanacağıyla ilgili söylentiler ve tahminler ortaya çıkmaya başladı.

Twitter’ın yeni CEO’su henüz net değil, birden fazla adayın ismi geçiyor ancak kesin olan şu ki yeni CEO’nun üzerinde hem kullanıcılar hem de yatırımcılar tarafından büyük bir baskı olacak. Twitter’ın aylık aktif kullanıcı sayısı 2015 birinci çeyreğinde 302 milyona ulaştı ancak bunun yanında aynı çeyrekte şirket 162,44 milyon dolar zarar açıklamıştı.

Sosyal medya devinin yeni CEO’sunun öncelikle yeni geliştirilecek servisler ve hizmetler ile kullanıcıları mutlu etmesi ve platformda tutmayı başarması gerekiyor. Ancak aynı zamanda yatırımcıların şirketin artık kârlılığa geçmesi gerektiği yönünde baskılarını daha da artıracağı söylenebilir.

Kaynak: webrazzi.com

  :

  :

  :

  :

  "Twitter’ın yeni CEO’su kim olacak?" hakkında Tweetler

  DİĞER MEDYA HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete