close

MHP ve HDP’den flaş bayram kararı

Bayramın 2.günü siyasi partiler arasında yapılacak bayramlaşmalar nezaket ziyaretinden öte koalisyon görüşmeleri açısından da büyük önem taşıyor.
Koalisyon görüşmelerinin yönü AKP – CHP Hükümeti’ne kayarken CHP Genel Merkezi’ne ilk ziyareti, AKP heyeti yapacak. MHP ile HDP’nin ise yaşanan gerginlik nedeni birbirlerine bayram ziyareti yapması beklenmiyor.

KILIÇDAROĞLU ANTALYA’ DA

Koalisyon arayışları bayram boyunca da sürecek. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Ahmet Davutoğlu, bayramda İstanbul’da olacak. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bayramı aile üyeleriyle geçirmek için kızının yaşadığı Antalya’ya gitti. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bayramı Ankara’da geçirecek tek lider.

BAYRAMLAŞMA İKİNCİ GÜN YAPILACAK

Bayramın ikinci günü siyasi partilerde, bayramlaşma töreni yapılacak.
Ayrıca siyasi partiler arasında da karşılıklı bayramlaşma ziyaretleri yapılacak. Nezaket ziyaretlerinde ortak hükümet kurma çalışmaları da konuşulacak.

Milliyet’in haberine göre CHP, Ramazan Bayramı’nın ikinci günü siyasi partilere bayramlaşma ziyaretinde bulunacak heyetini belirledi. CHP’nin ziyaret heyeti; Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Ankara milletvekilleri Aylin Nazlıaka ve Nihat Yeşil’den oluştu. Gelen siyasi parti temsilcilerini kabul edecek heyette ise Genel Başkan Yardımcısı Murat Özçelik ile Parti Meclisi üyeleri Yaşar Seyman, Cemal Canpolat ve Elif Uzunşimşek yer aldı. CHP’ye bayram ziyaretinde bulunacak ilk parti ise AKP olacak. AKP heyeti CHP’ye saat 09.30′da gidecek. CHP’de örgütle bayramlaşma ise yine ikinci gün saat 13.30-14.30 arasında yapılacak.

MHP VE HDP BAYRAMLAŞMAYACAK

HDP’de ise Kars Milletvekili Ayhan Bilgen, MYK Üyesi Zeynep karaman, PM Üyesi Ahmet Karataş’tan oluşan heyet, diğer siyasi partilere bayramın ikinci günü ziyarette bulunacak. Heyet; saat 10.10′da AKP’ye, saat 10.40′da CHP’ye ve saat 11.10′da SP’ye ziyarette bulunacak.

HDP’de; bayramlaşmak için gelecek siyasi parti yetkililerini Diyarbakır Milletvekili Nursel Aydoğan, MYK Üyesi Alp Altınörs, ve PM Üyesi Emir Ali Türkmen ağırlayacak. HDP’ye saat 10.10′da AKP, saat 10.40′da CHP, saat 11.10′da da SP heyeti ziyarette bulunacak.

MHP, bayramlaşma için HDP’ye gitmeyecek. HDP’de aynı şekilde MHP’ye ziyarette bulunmayacak.

Kaynak: milliyet.com.tr

  :

  :

  :

  :

  "MHP ve HDP’den flaş bayram kararı" hakkında Tweetler

  DİĞER POLİTİKA HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete