​TRT’den ‘ileri derecede oral’a savunma

TRT son dönemde kurumun eleştirilen programlarına ilişkin bir açıklama yaptı.

Giderleri vatandaşın cebinden ödenen TRT, son dönemde kurumun yayınlarına yapılan eleştirilerle ilgili bir açıklama yaptı. Açıklamada, eleştirilere sert tepki gösterilip TRT’nin bir dünya markası olduğu iddia edildi. Kamuoyunda eleştirileri, ‘seviyesiz tartışma’ olarak değerlendiren TRT yönetimi polemiklere cevap vermeyeceklerini belirtti. İşte TRT’den yapılan açıklama…


“Her gün yüzlerce programın üretildiği bu büyük yapı içerisinde farklı algılamalara neden olabilecek yayınlarla ilgili söz konusu firma, program ve kişilere yönelik işlemler tereddüt etmeden başlatılmaktadır.

Yine yayınlarımıza yönelik şikayet, eleştiri ve öneriler ise ilgili birimlerimiz tarafından anında ve titizlikle incelenerek, gerekli işlemler, gerekli uyarılar süratle yapılmaktadır. Bu itibarla son günlerde bazı çevreler, seviyesiz bir üslupla kurumumuz ve yöneticilerimize yönelik ağır ve mesnetsiz ithamlarda bulunmaktadırlar.

Bu çevrelerin amaçları bellidir ve TRT hiçbir zaman bu seviyesiz tartışmaların tarafı olmayacaktır. TRT bugün farklı dillerde uluslararası yayın yapabilen bir dünya markası haline gelmiştir.

Bizler için en büyük şeref mili ve manevi değerlerimizi gözeten, ilkeli ve doğru yayıncılık anlayışından taviz vermeden insanımıza ve ülkemize hizmet etmektir. Bu tür seviyesiz tartışma ve polemiklere hiçbir şekilde cevap vermeyeceğimiz belirtir, bu vesileyle tüm halkımızın Ramazan Bayramı’nı en içten dileklerle tebrik ederiz.”

  :

  :

  :

  :

  "​TRT’den ‘ileri derecede oral’a savunma" hakkında Tweetler

  DİĞER MEDYA HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete