Ünlü işadamına hapis şoku

İçlerinde Bodrum'daki ünlü Billionaire Club'ın da bulunduğu birçok eğlence kulübünün sahibi olan ünlü işadamı Flavio Britaore'ye hapis şoku.
Formula 1′in eski takım patronlardından ve Billionaire ile Perto Cevro gibi dünyaca ünlü eğlence mekanlarının sahibi olan İtalyan İşadamı Flavio Briatore’ye kötü haber geldi.

64 yaşındaki işadamı, 30 milyon Euro değerinde, 62 metre uzunluğundaki Force Blue isimli yatını, “Autumn Sailing Limited” adlı şirket aracılığıyla kiralama ve yakıt tüketimine ilişkin işlemler sırasında vergi kaçırmakla suçlanıyordu.

1 YIL 11 AY...

Briatore’nin bu yolla 3 buçuk milyon Euro vergi kaçırdığı tespit edilmişti.Dün buna ilişkin kararını açıklayan Genova’daki mahkeme, savcılığın 4 yıl talep etmesine karşın, Briatore’nin 1 yıl 11 ay hapsine hükmetti. Briatore ile birlikte yargılanan 4 şirket yetkilisi de çeşitli cezalara çarptırıldı.

Mahkeme ayrıca, Force Blue’ya el konulmasına karar verdi.İtalyan milyarderin avukatı, kararı temyiz edeceklerini açıkladı.

EŞİ VE ÇOCUĞU VARKEN EL KOYDULAR

Açılan dava nedeniyle İtalyan Finans Polisi, 2010 yılında Force Blue’ya, içinde işadamının manken eşi Elisabetta Gregoraci ve oğlu ile 20 kadar mürettebatın olduğu sırada el koymuştu. Briatore, bir süre sonra adli makamlara yüklü bir miktar para ödeyerek yatını geri almıştı.

Briatore, geçtiğimiz günlerde eşi Gregoraci ile çocukları Falco ve Hortensia ile birlikte tatilini geçirdiği söz konusu yatını, Bodrum’a demirlemişti.

Kaynak: DHA

  :

  :

  :

  :

  "Ünlü işadamına hapis şoku" hakkında Tweetler

  DİĞER ASAYİŞ HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete