İstiklal Caddesi'nde polis şiddeti kameralarda

Beyoğlu’nda resmi görevli 3 polisin 2 üniversite öğrencisine uyguladıkları şiddetin görüntüleri ortaya çıktı.
Beyoğlu’nda resmi görevli 3 polis, 2 üniversite öğrencisini sokak ortasında tokatladı. Polislere "küfür" ettikleri iddia edilen üniversite öğrencilerine uygulanan şiddet amatör kamera tarafından görüntülendi. "Senin sicilini bozacağım" diyerek gençleri tokatlayan polisin "git istediğin yere şikayet et" demesi ise ülkedeki polis terörünün geldiği noktayı bir kez daha gözler önüne serdi.

İHA'nın haberine göre olay, İstiklal Caddesi ara sokaklarında geçtiğimiz 30 Ekim 2015’te saat 16.30 sıralarında meydana geldi. İddiaya göre, polis ekipleri ile iki genç arasında "küfür etme" tartışması yaşandı. Tartışmanın ardından gence "ben senin sicilini bozacağım" diyerek tehdit edip sertçe tokat atan polis, daha sonra tokatladığı genci diğer ekip arkadaşlarının yanına götürdü. Burada ise Yunus Tim Amirliği’nde görevli diğer polis memuru de aynı gencin göğsüne iki eliyle vurarak geri itti. Tartışma sürerken her iki genci darp etmeye devam eden 3 polis, hakaret etmeyi sürdürdü.  

POLİS: KİMSİNİZ LAN SİZ! BEBESİNİZ SİZ DAHA

Tartışmalar sürerken bir polis memurunun gençlere "kimsiniz lan siz!, bebe siniz siz daha" derken diğer bir polisin ise "git istediğin yere şikayet et" dediği görüldü. Polis şiddetinin görüntüleri yine polislerin "git istediğin yere şikayet et" sözleriyle son buldu. Bu sırada görüntüleri çeken gençler ise kendi aralarındaki konuşmalarında, polisin çekim yaptıklarını fark edip şiddetin kendilerini yönelme endişesi ile kaydı yarıda kestiler.  Öte yandan, polis şiddetine uğrayan üniversite öğrencilerinden birinin Hukuk Fakültesinde okuduğu öğrenildi.

  :

  :

  :

  :

  "İstiklal Caddesi'nde polis şiddeti kameralarda" hakkında Tweetler

  DİĞER ASAYİŞ HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete