Kızına tecavüz eden babanın cezası belli oldu

Antalya'nın Kepez İlçesi'nde öz kızı H.E.'ye (21) 13 yaşından itibaren 6 yıl boyunca tecavüz ettiği iddiasıyla yargılanan Ekrem E. (47), 42 yıl hapse mahkum edildi.
Sanığın cezasında takdir indirimi yapmayan mahkeme, kararı oy birliğiyle aldı.

Kepez İlçesi Habipler Mahallesi 5642 Sokak'ta oturan, inşaatlarda boyacılık yapan 4 çocuk babası Ekrem E., iddiaya göre zihinsel engelli kızı H.E.'ye 6 yıl boyunca tecavüz etti. 2008 yılında babasından hamile kalarak düşük yapan H.E.'nin, bu tecavüzlerden 2012 ve 2014 yılında doğan biri erkek 2 bebeğin de, canlı canlı boş araziye atılarak ölüme terk edildiği iddia edildi.

DHA'da yer alan habere göre, olay komşusunun polise ihbarıyla ortaya çıktı. Eve baskın yapan polis, Ekrem E. ve aynı yaştaki eşi Cemile E.'yi gözaltına aldı. Ekrem E. tutuklanırken, eşi tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. H.E. ile kızkardeşi A.E. (13) ve erkek kardeşi A.E. (10), Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü korumasına alındı. Evin büyük oğlu M.E.'nin (22) bir suçtan dolayı cezaevinde olduğu kaydedildi.

Öz kızına 'nitelikli cinsel saldırı' suçundan Antalya 5'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanan Ekrem E. ve 'suçu bildirmeme' iddiasıyla 1 yıla kadar hapis istemiyle tutuksuz yargılanan eşi Cemile E. hakkında, doğan bebekleri öldürdükleri gerekçesiyle 'nitelikli şekilde kasten öldürme' suçundan ikinci bir dava açıldı.

YAYIN YASAĞI İSTEDİ

Davanın karar duruşmasına Ekrem E. katılırken, mağdure H.E. ile doğan bebekleri öldürmekten açılan dava nedeniyle hakkında yakalama kararı çıkartılan annesi Cemile E. katılmadı. Duruşmada son sözü sorulan Ekrem E., kızına tecavüz etmediğini savundu. Polis merkezinde kendisine baskı yapıldığını, bu nedenle suçlamaları kabul etmek zorunda kaldığını iddia eden Ekrem E., beraatını talep etti. Mahkemeye kendi el yazısıyla 4 sayfalık savunmasını içeren dilekçe sunan Ekrem E., can güvenliğini gerekçe göstererek davaya yayın yasağı konulmasını talep etti. Sanığın bu talebi kabul edilmedi.

'EN AĞIR CEZAYLA CEZALANDIRILMALI'

H.E.'nin avukatı Serap Ertuğrul ise müvekkilinin 13- 14 yaşından itibaren babasının cinsel istismarına maruz kaldığını söyledi. Bu göz önüne alınarak sanığın en ağır şekilde cezalandırılmasını isteyen Ertuğrul, bu eylemlere mağdurenin annesi Cemile E.nin de yardım ve katılımının söz konusu olduğunu ileri sürdü. Avukat Ertuğrul, Cemile E.'nin de aynı suçtan cezalandırılmasını talep etti.

CEZAYI 2 KEZ ARTIRDI

Mahkeme, Ekrem E.'yicinsel saldırı suçundan önce 16 yıl hapis cezasına mahkum etti. Sanık bu eylemi kendi kızına karşı işlediği için cezayı yarı oranında artıran mahkeme, 24 yıla çıkardı. Aynı suçun değişik zamanlarda birden fazla işlendiği gerekçesiyle mahkeme cezada dörtte üç oranında artırıma giderek, Ekrem E.'nin 42 yıl hapsine karar verdi. Mahkeme suçun işleniş şekli, sanığın dosyaya yansıyan kişiliği ve olayla ilgili pişmanlık duymadığının anlaşıldığına da kanaat getirerek cezada takdir indirimi yapmadı.

Kocasının, kızına karşı cinsel saldırı suçunu bildirmediği gerekçesiyle anne Cemile E.'ye ceza verilmesine yer olmadığına karar veren mahkeme, cinsel saldırı suçuna iştirak edip etmediği konusunda gereğinin yapılması için Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunulmasına karar verdi.

BEBEKLERİ ÖLDÜRME DAVASI SÜRÜYOR

Mağdure H.E.'nin avukatı Serap Ertuğrul, sanığa daha fazla ceza verilmesi gerektiğini söyleyerek kararı temyiz edeceklerini söyledi. Antalya 5'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde Ekrem E. ve eşi hakkında, H.E.'nin doğurduğu bebekleri kasten öldürmek suçundan açılan dava ise sürüyor. Sanıklar bu davada ise ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle yargılanıyor.

Kaynak: DHA

  :

  :

  :

  :

  "Kızına tecavüz eden babanın cezası belli oldu" hakkında Tweetler

  DİĞER ASAYİŞ HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete