Köpek saldırısını otopsi de doğruladı

Eskişehir'de köpeklerin saldırısı sonucu yaşamını yitiren Erinç Pütün gözyaşlarıyla toprağa verildi.
Eskişehir’de boş arazide yiyecek vermeye gittiği köpeklerin parçaladığı İngiltere’deki Leeds Üniversitesi Siyaset ve Uluslararası Çalışmalar Bölümü doktora öğrencisi 34 yaşındaki Erinç Pütün’ün cenazesi toprağa verildi. Pütün’ün köpek saldırısı sonucu öldüğü otopsi raporunca da doğrulandı.

Olay, önceki gün sabah Batıkent Mahallesi’ndeki Binay Sokak’ta villa tipi evlerin karşısındaki boş arazide meydana geldi.

Köpeklerin bir cesedi parçaladığını görenlerin ihbarı üzerine sevk edilen polislerin yaptığı araştırmada ölen kişinin, daha önce Eskişehir Tabip Odası Başkanlığı yapan beyin cerrahı Opr.Dr. Reyhan Pütün ile göz hastalıkları uzmanı Opr. Dr. Serpil Pütün çiftinin bekar kızları Erinç Pütün olduğunu belirledi. Erinç Pütün’ün sırt çantası cesedin yaklaşık 500 metre ilerisindeki boş arazide bulundu.

Polisler hem cesedin hem de çantanın olduğu yerde köpeklerin ayak izlerine rastladı.

ÖLÜM NEDENİ: KÖPEK SALDIRISINA BAĞLI DIŞ KANAMA

Vücudunda çok sayıda hayvan ısırma izleri olan Pütün’ün cesedi otopsi için Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Hastanesi morguna kaldırıldı. ESOGÜ Hastanesi’nde dün akşam saatlerinde yapılan otopside Erinç Pütün’ün ‘hayvan saldırısına bağlı dış kanama sonucu yaşamını yitirdiği’ belirlendi.

Yakınları Erinç Pütün’ün yanlarında kaldığı anne ve babasının Batıkent Mahallesi’nde olay yerine yakın bir yerde oturduklarını, Erinç’in zaman zaman Batıkent Mahallesi’nin karşı tarafında bulunan Karagözler Mevkii’ne giderek buradaki sokak hayvanlarına yiyecek bıraktığını söyledi.

BABASI: HAYVANSEVERDİ

Baba Reyhan Pütün, kızı Erinç’in bilkent Üniversitesİ İşletme Fakültesi mezunu olduğunu, Leeds Üniversitesi Siyaset ve Uluslararası Çalışmalar Bölümü’nde doktorasını yaptığı, olay yerinin evlerine yakın bir yer olduğunu, zaman zaman sokak hayvanlarına yiyecek götürdüğünü söyleyerek, “Kızım hayvansever biriydi” dedi.

“BELGESELLERDEKİ GİBİ PARÇALIYORLARDI”

Bir görgü tanığı sabah yürüyüşe çıkmıştığını, yol kenarına yakın boş arazide 5-6 köpeğin yerde hareketsiz yatan ve ölü olduğunu düşündüğü bir kadını parçaladığını gördüğünü anlatırken, “Belgesellerde olduğu gibi köpekler kadının cesedini parçalıyordu. Taş atarak köpekleri uzaklaştırdım ve hemen polisi aradım” dedi.

  :

  :

  :

  :

  "Köpek saldırısını otopsi de doğruladı" hakkında Tweetler

  DİĞER ASAYİŞ HABERLERİ