​Şırnak’ta çatışma: 3 ölü 10 yaralı

Şırnak'ın İdil İlçesi'ne bağlı Yağmurca Köyü'nde, arazi anlaşmazlığı nedeniyle husumet bulunan 2 aile arasında çıkan silahlı çatışmada 3 kişi öldü.
Şırnak’ın Yağmurca Köyü’nde aralarında arazi anlaşmazlığı nedeniyle husumet bulunan 2 aile fertleri arasında bugün saat 15.30’da tartışma çıktı. Tartışmanın büyümesi üzerine her iki aile fertleri arasında çatışma çıktı.

3 KİŞİ ÖLDÜ, KADIN ÇOCUK 10 KİŞİ DE YARALANDI

Tabancanın yanında otomatik tüfeklerin de kullanıldığı çatışmada kimlikleri henüz öğrenilemeyen 3 kişi öldü, aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu yaklaşık 10 kişi de yaralandı.

Yaralıların durumunun da ağır olduğu belirtilirken, Mardin’in Midyat ve Nusaybin ile Şırnak’ın İdil, Cizre ve Silopi İlçeleri’nden destek için ambulans çağırıldı.

ASKER GİRİŞİ ÇIKIŞLARI KAPATTI

Yaralılar, Cizre ve İdil’deki hastanelerde tedavi altına alındı. Olayın duyulmasının ardından jandarma ekipleri Yağmurca Köyü’ne sevkedildi. Olay yerine gelen ve aralarında jandarma komandoların da bulunduğu askerler köyde yoğun güvenlik önlemi aldı.

Giriş çıkışlara izin verilmezken, güvenlik güçleri olayın büyümemesi için köy çevresinde ve köydeki her evin önünde beklemeye başladı. Olayla ilgili başlatılan soruşturma devam ediyor.

Kaynak: DHA

  :

  :

  :

  :

  "​Şırnak’ta çatışma: 3 ölü 10 yaralı" hakkında Tweetler

  DİĞER ASAYİŞ HABERLERİ