Mardin'de emniyet önünde şiddetli patlama: 2'si kadın polis, 2'si sivil 4 şehit!

Mardin Midyat'taki saldırıda 2'si kadın polis, 2'si sivil 4 kişi şehit oldu.
Mardin’in Midyat İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne teröristler saat 11.00 sıralarında bombalı araçla saldırdı. Midyat'taki saldırıda 2'si kadın polis, 2'si sivil 4 kişi şehit oldu.

Başbakan Binali Yıldırım saldırıda bir polisin şehit düştüğünü iki kişi hayatını kaybettiğini, 30 kişinin de yaralandığını açıkladı.

Patlama sonrası bölgeye çok sayıda ambulans sevk edildi. Yaralananlar çevredeki hastanelere kaldırıldı. Patlama sonrasında ilçeye Mardin’den takviye birlikler sevk edildi.

Bombanın şiddetiyle bölgedeki çoğu resmi kuruma ait birçok bina da büyük çapta hasar meydana geldi.SALDIRI BOMBA YÜKLÜ ARAÇLA DÜZENLENDİ

DHA muhabiri Felat Bozarslan saldırının bomba yüklü araçla düzenlenen bir intihar saldırısı olduğunun düşünüldüğünü söyledi. Bozarslan söz konusu aracın Batman’dan geldiğini aktardı.

BİR SAAT YANDI!

Patlama sonrası binada yangın çıktı. Yangın olay yerine gelen itfaiye ekiplerinin yaklaşık bir saatlik müdahalesinin ardından söndürüldü.

BİRİ POLİS 3 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ

Saldırı ile ilgili İstanbul’da açıklamalarda bulunan Başbakan Binali Yıldırım “Midyat’taki saldırıda bir polis şehit oldu,2 kişi yaşamını yitirdi 30 da yaralı var” dedi.Ayrıntılar geliyor

  :

  :

  :

  :

  "Mardin'de emniyet önünde şiddetli patlama: 2'si kadın polis, 2'si sivil 4 şehit!" hakkında Tweetler

  DİĞER ASAYİŞ HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete