Samsun’daki Agape Kilisesi’ne saldırılar durmuyor

Samsun Agape Protestan Kilisesi’ne dün gece dört kişi zorla girmeye çalıştı. 10 gün içinde ikinci defa aynı olayı yaşayan Agape Kilisesi’ne, geçen yıl Mayıs ayında da eli sopalı bir kişi saldırmış ama polis yasal işlem başlatmamıştı.
Samsun’da dün gece Agape Protestan Kilisesi’nin kapısına gelen dört kişi, kilisenin kapısını zorlayıp açmaya çalıştı. Kilise içinde barınan mültecilerin haber vermesinin ardından polis ekiplerinin olay yerine gelmesinden önce kaçan saldırganların yakalanmasına çalışılıyor.

SAT-7 TÜRK’ten Seyfi Genç’in haberine göre, olaydan sonra gelen olay yeri inceleme ekibi tarafından parmak izi ve kilisenin güvenlik kamerası görüntülerinin kopyalarını alan polis, ‘mala zarar verme’ nedeniyle soruşturma başlattı. Samsun Agape Kilisesi Pastörü Orhan Pıçaklar ise, saldırının mala değil ibadet yerine olduğunu ve bu kapsamda şikâyetçi olacaklarını söyledi.

10 gün önce de saldırıldı

Pıçaklar, bu tarz saldırıların son zamanlarda sıklıkla olmaya başladığını belirterek; “Son zamanlarda müptezel, sarhoş tipler gelip rahatsızlık verip gidiyorlar. Birileri bir yerden düğmeye başmış gibi son zamanlarda sıkça olmaya başladı. 10 gün önce de benzer bir saldırı girişimi olmuştu. Sonuç alamadığımızdan şikâyetçi olmuyorduk ama artık şikâyetçi olacağız” dedi.

Samsun’da bulunan Agape Kilisesi’ne geçtiğimiz yılın Mayıs ayında eli sopalı bir kişi saldırmış, kilise görevlilerine hakaret ettiği belirtilen saldırgan hakkında polis yasal işlem başlatmamıştı. 

Kaynak: Agos

  :

  :

  :

  :

  "Samsun’daki Agape Kilisesi’ne saldırılar durmuyor" hakkında Tweetler

  DİĞER ASAYİŞ HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete