TIR karşı şeride geçti: 10 ölü, 11 yaralı (2)

Konya’da direksiyon hakimiyetini kaybederek karşı şeride geçen bir TIR'ın önce minibüs, ardından bir kamyonla çarpıştığı kazada 10 kişi öldü, 11 kişi de yaralandı. Konya-Afyonkarahisar kara yolunun 20. kilometresinde sabah saat 6.30...
Konya’da direksiyon hakimiyetini kaybederek karşı şeride geçen bir TIR'ın önce minibüs, ardından bir kamyonla çarpıştığı kazada 10 kişi öldü, 11 kişi de yaralandı.

Konya-Afyonkarahisar kara yolunun 20. kilometresinde sabah saat 6.30 sıralarında meydana gelen kazada 10 kişi hayatını kaybederken, 11 kişi de yaralandı. İddia göre Konya’dan Afyonkarahisar istikametine giden 33 JCB 16 plakalı TIR'ın şoförü Halil İbrahim Esen (54) direksiyon başında uyuması sonucu karşı şeride geçti. TIR, bu sırada karşı yönden gelen 42 Z 4723 plakalı minibüs ve otomobil taşıyan 34 BH 6873 plakalı bir kamyonla çarpıştı.

Kazada TIR şoförü Halil İbrahim Esen, minibüs şoförü Osman Demirkol (55), kamyon şoförü Sebahattin Özçıray'ın (42) yanı sıra minibüsteki yolculardan Fehmi Bakırcı (56), Sıtkı Büyüksarı (51), Sadi Önal (51), İmdat Gümüş (37), Dilek Demirkaya (32), Ahmet Solak (46) hayatını kaybetti. Ölen bir kişinin ise henüz kimliği belirlenemedi.

Kazada yaralananlardan birinin durumunun ağır olduğu öğrenildi. Yaralıların isimleri ise şöyle: Tahsin Baybolat (27), Muhammet Ramazan Bayraktar (25), Salih Gezer (18), Ömer Ünal (24), Kadir Büyüksarı (39), Bahadır Bağcı (26), Sadrettin Topal (21), Said Karagül (27) ve Sadrettin Top.

Sarayönü Şoförler Odası Başkanı İsmail Karataş, minibüsteki yolcuların, Sarayönü ilçesinde yaşayan ve Konya merkezde çalışan vatandaşlar olduğunu açıkladı. Kazadan yaklaşık 20 dakika önce minibüsün ilçeden hareket ettiğini söyleyen Karataş, bir TIR'ın karşı şeride geçmesiyle kazanın yaşandığını söyledi.

Ölü ve yaralıların hastaneye kaldırılması ve kaza tutanaklarının tutulmasının ardından enkaz kaldırma çalışmalarına başlandı. Kazaya karışan TIR, minibüs ve kamyon, çekici ve vinçlerle olay yerinden kaldırıldı.

  :

  :

  :

  :

  "TIR karşı şeride geçti: 10 ölü, 11 yaralı (2)" hakkında Tweetler

  DİĞER ASAYİŞ HABERLERİ