Bileğiniz, android bir telefon haline geliyor

Akıllı telefonlarda son çılgınlık cicret. Cicret adında yeni bileklikle telefonu kolda kullanmak mümkün oluyor.
Akıllı telefon ve tabletler ile uyumlu olarak çalışabilen birçok akıllı bileklik bulunuyor. Ancak Cicret adını taşıyan yeni bileklik giyilebilir cihazları bir adım daha öteye götürecek gibi gözüküyor.

EKRAN KOLUNUZA YANSIYOR

Söz konusu bileklik, dokunmatik ekranı kolunuza yansıtabilme özelliği ile ön plana çıkıyor. Cicret isimli akıllı bilekliğin yan tarafında projektör var. Bu projektör sayesinde mobil cihazlardaki görüntü kola yansıtılıyor.

BİLEĞİNİZDE TELEFON VE İNTERNET

Böylece bir Android cihazda yapılabilecek hemen hemen her şeyi kolumuzda yapmak mümkün oluyor. Kullanıcıların mail alabilmelerine ve gönderebilmelerine olanak sağlayan bu bileklikte internette gezinilebiliyor, harita uygulamaları kullanılabiliyor ve hatta oyun bile oynanıyor.

TELEFON GÖRÜŞMESİ

Telefondan bağımsız olarak kullanılabilen Cicret, istendiği takdirde telefon ile bağlantı kurarak görüşmeleri kabul etmeyi sağlayabiliyor ve telefonun hoparlörünü aktif edebiliyor.

PARMEK UÇLARINI ALGILIYOR

Akıllı bileklikte bulunan sensörler yardımı ile kullanıcının yansıtılan ekrana yaptığı dokunuşlar kolay bir şekilde algılanıyor. Parmak dokunuşlarını algılayabilen akıllı bileklik, Android işletim sistemi ile çalışıyor.

  :

  :

  :

  :

  "Bileğiniz, android bir telefon haline geliyor" hakkında Tweetler

  DİĞER BİLİM & TEKNOLOJİ HABERLERİ