Dikkat! Meteoroloji uyardı, donacaksınız

Yalancı bahar yerini soğuk havaya bırakıyor. Hava sıcaklığı, Marmara başta olmak üzere batı bölgelerde 4 ila 8 derece azalacak.
Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, hava sıcaklığının, Marmara başta olmak üzere batı bölgelerde 4 ila 8 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı bildirildi.

KARLA KARIŞIK YAĞMUR

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan son değerlendirmelere göre, Marmara'nın güney ve doğusu, Karadeniz, İç Anadolu'nun doğusu, Doğu Anadolu'nun kuzey ve batısı ile Muğla, Konya, Antalya'nın batısı, Isparta, Hatay kıyıları, Osmaniye, Kahramanmaraş, Adıyaman ve Diyarbakır çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, akşam saatlerinden itibaren Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun kuzeyi ile Kayseri ve Sivas çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

BUZLANMA VE DON OLAYLARI

Sabah saatlerinde Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile İç Anadolu'nun kuzeydoğusunda buzlanma ve don olayı, iç ve doğu bölgelerde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

Hava sıcaklığının, Marmara başta olmak üzere batı bölgelerde 4 ila 8 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. Rüzgar, genellikle güney ve güneydoğu, Marmara, Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu'da kuzey yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara, Güney Ege Kıyıları, Batı Akdeniz'in batısı ile Batı ve Orta Karadeniz kıyılarında yer yer kuvvetli olarak esmesi bekleniyor.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Parçalı yer yer çok bulutlu, bölgenin güney ve doğusunun yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kuzey yönlerden kuvvetli olarak esmesi bekleniyor. Sabah saatlerinde bölgenin güneydoğusunda yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

AKDENİZ: Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinde Antalya'nın batısı ve Isparta, gece saatlerinde Hatay kıyıları, Osmaniye ve Kahramanmaraş çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Batı Akdeniz kıyılarında kuzey yönlerden kuvvetli olarak esmesi bekleniyor.

EGE: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde Muğla ile Denizli'nin güney ilçelerinin yerel olmak üzere sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Güney Ege kıyılarında kuzey yönlerden kuvvetli olarak esmesi bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinde Konya, akşam saatlerinde Niğde ve Nevşehir yağmurlu, Kayseri ve Sivas çevrelerinin karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde bölgenin kuzeydoğusunda buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı zamanla çok bulutlu, öğleden sonra bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur, akşam saatlerinden itibaren bölgenin iç kesimlerinin yükseklerinde karla karışık yağmur şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın, öğleden sonra ve akşam saatlerinde bölgenin kıyılarında güneybatı yönlerden kuvvetli olarak esmesi bekleniyor. Sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinde Samsun, Ordu ve Tokat, akşam ve gece saatlerinde bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur, akşam saatlerinden itibaren bölgenin iç kesimlerinin yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor. Rüzgarın, gece saatlerinde Orta Karadeniz kıyılarında kuzey yönlerden kuvvetli olarak esmesi bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı zamanla çok bulutlu, akşam ve gece saatlerinde bölgenin kuzey ve batısının yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Malatya ve Elazığ çevrelerinde yağmur ve karla karışık yağmur, diğer yerlerde kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah saatlerinde kuzey ve doğusunda buzlanma ve don olayı ile birlikte bölge genelinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı yer yer çok bulutlu, gece saatlerinde Adıyaman ve Diyarbakır çevrelerinin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde bölgenin kuzey ve doğusunda yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

BAZI İLLERİN HAVA SICAKLIĞI

BURSA: Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren yağmur ve sağanak yağışlı.(13)

İSTANBUL: Parçalı zamanla çok bulutlu, öğleden sonra ve akşam saatlerinde Anadolu Yakası sağanak yağışlı.(11)

İZMİR: Parçalı bulutlu.(16)

MANİSA: Parçalı bulutlu.(16)

ADANA: Parçalı zamanla yer yer çok bulutlu.(20)

ANTALYA: Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinde batısı hafif sağanak yağışlı.(18)

MERSİN: Parçalı zamanla yer yer çok bulutlu.(19)

ANKARA: Parçalı zamanla yer yer çok bulutlu.(12)

KONYA: Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinde hafif sağanak yağışlı.(12)

TRABZON: Parçalı zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren yağmurlu.(13)

KARS: Parçalı zamanla çok bulutlu, akşam ve gece saatlerinde kar yağışlı.(2)

DİYARBAKIR: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı yer yer çok bulutlu, gece saatlerinde yağmurlu.(11)

GAZİANTEP: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı yer yer çok bulutlu.(13)

SANLIURFA: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı yer yer çok bulutlu.(16)

  :

  :

  :

  :

  "Dikkat! Meteoroloji uyardı, donacaksınız" hakkında Tweetler

  DİĞER ÇEVRE HABERLERİ