Genelkurmay Başkanı Özel 10 günlük izne ayrıldı

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, sağlık sorunlarını gerekçe göstererek 10 günlük izne ayrıldı.
Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, sağlık sorunlarını gerekçe göstererek 10 günlük izne ayrıldı. Orgeneral Özel'in yerine Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hulusi Akar vekalet edecek. 

Özel'in izne ayrılmasının ardından telefonla ulaştığımız Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, olağanüstü bir durum olmadığını belirterek, "Herkes görevinin, makamının gerektirdiği sorumluluk içinde vazifesini yerine getirmek için yoğun uğraş veriyor. Hatta kendi sağlığından feragat ederek gece gündüz çalışıyor" dedi. 

SAĞLIK GEREKÇESİ

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin'in, "Türkiye iki gün içinde Suriye'ye girecek" iddiasının akabinde Orgeneral Özel'in izne ayrılması kulisleri hareketlendirdi ancak Özel'in, "sağlık-insani" gerekçelerle izne ayrıldığı ve olağanüstü bir durum olmadığı ifade edildi.

Orgeneral Özel, geçen yıl haziran ayında, stres ve yorgunluğa bağlı olarak zona geçirmiş, GATA'da tedavi görmüş ve iki hafta rapor almıştı.

Özel'in ağustosta toplanacak Yüksek Askeri Şura'yı beklemeden emekliye ayrılacağı iddiası ise kaynaklar tarafından doğrulanmadı. Özel'in küçük bir operasyon geçirmek üzere izne ayrıldığı ve kısa süre içinde görevine dönmeyi planladığı öğrenildi.

Kaynak: Bülent Aydemir | HaberTürk

  :

  :

  :

  :

  "Genelkurmay Başkanı Özel 10 günlük izne ayrıldı" hakkında Tweetler

  DİĞER GÜNDEM HABERLERİ