MHP'de istifa şoku!

MHP Adana İl Başkan Yardımcısı Ahmet Kurtuluş ve Yönetim Kurulu Üyesi Salih Şen partilerinden istifa ettiklerini açıkladı.
Sosyal medyada 7 Haziran genel seçimlerinden sonra seçim değerlendirmesinde bulunan Kurtuluş ve Şen paylaşımlarının farklı yorumlara çekilmesinden sonra duydukları rahatsızlıktan sonra noter aracılığıyla partideki görevlerinden ve parti üyeliğinden istifa etti.
 
  Ahmet Kurtuluş, "Adana seçimlerinin hesabı bende. Faturayı ödedim. Tüm görevlerimden ve parti üyeliğinden istifa ettim. Zaten siyasi bir hedefim yoktu, sıkıntılı değilim. Türk milliyetçisi olarak yaşamaya devam edeceğim" dedi.
 
  Bu arada, MHP Adana İl Başkanı Yusuf Baş, istifaların henüz kendilerine ulaşmadığını belirtti. Baş, "Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin ‘Sevgide serbestiyet, saygıda mecburiyet vardır’ şeklindeki veciz ifadesiyle ortaya koyduğu ölçünün, sadece teşkilatlarımız için değil aynı zamanda devlet-millet hayatımızı düzenleyen ilişkiler için de önemli bir kaynak olduğunu düşünüyoruz. Teşkilatımızın, değer vererek zaman zaman sorumluluklar yüklediği herkesin, gerek iç bünyede gerekse sosyal hayatta temsil ettiği kurumu ve başta Sayın Genel Başkanımız olmak üzere yöneticileri zan altında bırakacak söz ve eylemlerden uzak durması gerekmektedir. Ne Milliyetçi Hareket Partisi, ne de partimizin hiçbir mensubu, saygısızlığı eleştiri olarak kabul etmez" dedi.

  :

  :

  :

  :

  "MHP'de istifa şoku!" hakkında Tweetler

  DİĞER POLİTİKA HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete