​Beşiktaş’ta patlama paniği!

70 kiloluk rögar kapağı 8 metre fırladı, şans eseri olayda ölen ya da yaralanan olmadı.
İstanbul Beşiktaş’ta atık su kanalında henüz belirlenemeyen bir nedenle patlama meydana geldi. Patlamanın şiddetiyle rögar kapağı büyük bir gürültü ile yerinden fırladı. Yaklaşık 8 metre havaya sıçrayan 70 kiloluk demir kapak, 2.5 metre ileriye düştü. Meryemana Ermeni Kilisesi ve okulun yakınında yaşanan olay nedeniyle, çevrede kısa süreli korku ve panik yaşandı. Olayda şans eseri ölen ya da yaralanan olmadı.

Gizemli olay sabah saat 09:30 sıralarında Ortaköy-Mecidiye Mahallesi, Cibinlik Sokak’ta meydana geldi. Patlama sonrası çevredekiler ilk şaşkınlıktan sonra, polis ve itfaiyeden yardım istedi. Kısa sürede olay yerine ulaşan polis çevrede güvenlik şeridi oluşturdu. İtfaiye, belediye, sağlık ekipleri, İSKİ ve İGDAŞ ekipleri olay yerine ulaştı.GAZ SIKIŞMASI İHTİMALİ

İGDAŞ onarım ekipleri atık su kanalında gaz ölçümü yaptı. Olayın ilk belirlemelere göre, atık su kanalında gaz sıkışmasından kaynaklanmış olabileceği değerlendirmesi yapıldı, araştırma başlatıldı.Beşiktaş Arama- Kurtarma Ekibi’nden Serdar Gülelçin, “Hassas bir gündeyiz. Patlama sesi duyduk. Yakın bir yerdeydik. Arkadaşlarımızla hemen olay yerine ulaştık. Kanalizasyon kanalında oluşan bir gaz sıkışmasından kaynaklandığı düşünülüyor. Bunun doğrultusunda patlama meydana geliyor. Kimsenin yaralanmaması büyük bir şans. 70 kilo ağırlığındaki bir rögar kapağının, 2.5 metre ileriye fırlaması ciddi bir sıkışmanın olduğunu gösteriyor. Sadece şanslıydık. Burası okul geçişi ve  kilise var.Tam okul dağılım saatine denk gelebilirdi. Demir kapağın 8 metre havaya fırladığı söyleniyor” dedi.

Kaynak: DHA

  :

  :

  :

  :

  "​Beşiktaş’ta patlama paniği!" hakkında Tweetler

  DİĞER ASAYİŞ HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete