IŞİD yine Kilis'e saldırdı, 1 yurttaş hayatını kaybetti

Suriye'nin IŞİD denetimindeki Bab bölgesinden 18 Ocak'tan bu yana atılan roketlerin hedefi olan Kilis, bu akşamda Katyuşa roketlerinin hedefi oldu.
lis kent merkezine, saat 19.00 sıralarında atılan 2 roket mermisinden birisi Kazım Karabekir Mahallesi’nde boş araziye düştü. İkinci roket mermisi ise, mahalledeki Atatürk Caddesi’nin ortasına isabet ederek patladı.

Patlamanın şiddetiyle etrafa saçılan şarapnel parçaları, hasar oluşturduğu 3 katlı apartmanın giriş katında yangına yol açtı.

1 KİŞİ ÖLÜD 3 KİŞİ YARALANDI

Patlama sırasında sokaktan olan ve şarapnel parçalarına hedef olan 18 yaşındaki Suriye uyruklu Nur Derviş öldü, biri kadın 3 kişi de yaralandı. Patlama ihbarıyla bölgeye giden ekipler, yaralıları ilk müdahale sonrası ambulanslarla Kilis Devlet Hastanesi’ne götürdü.

Patlamanın ardından hastaneye götürülen yaralılardan Melek Happani taburcu edilirken, tedavisi süren 31 yaşındaki Mustafa Mutluer’in sağlık durumunun iyi olduğu açıklandı. Patlamada yaralanan Suriye uyruklu 36 yaşındaki Emine Assani’nin ise ameliyata alındığı ve hayati tehlikesinin bulunduğu öğrenildi.

Kilis’te, 18 Ocak’tan bu yana Suriye’den atılan roketler nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 20’ye yükseldi.

Halk tepki gösterdi

Güvenlik güçleri bölgede toplananları uzaklaştırırken, itfaiye ekipleri de apartmanın giriş katında çıkan yangına müdahale ederek söndürdü.

Yaşananların ardından bir grup vatandaş, motosikletleri ile ‘tepki konvoyu’ yaptı. Kent merkezine ilerleyen vatandaşlar, güvenlik güçlerinin uyarısı ile dağıldı.

IŞİD MEVZİİLERİ ATEŞ ALTINDA

Askeri kaynaklar, akşam saatlerinden itibaren sınır birliklerinin yaptığı müdahalede 50 IŞİD militanının öldürüldüğünü, çok sayıda IŞİD üyesinin ise yaralı olduğunu açıkladı.

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, saldırıdan sonra sınırda konuşlu Fırtına obüsleri ve çok namlulu roketatarlar ile Suran bölgesinin kuzeyinde tespit edilen 2 Katyuşa mevzisi ile Arşak ve İkdah bölgelerinde tespit edilen bir top mevzisi ateş altına alındı. Verilen bilgiye göre, bu bölgelerdeki mühimmatların da müdahale sırasında infilak etmesiyle 30 IŞİD’li öldürüldü. Ayrıca; IŞİD denetimindeki Suriye’nin İhtimalat bölgesinde radarlarla tespit edilen 2 top mevzisi, 1 mühimmat deposu, 1 doçka mevzisi ile 1 araç açılan ateşle imha edildi ve 20 IŞİD’li öldürüldü. 

Kaynak: DHA

  :

  :

  :

  :

  "IŞİD yine Kilis'e saldırdı, 1 yurttaş hayatını kaybetti" hakkında Tweetler

  DİĞER ASAYİŞ HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete