Samanyolu Tv'ye el mi koyulacak

CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, 14 Aralık operasyonlarıyla ilgili "Bu tutuklamanın arkasından mal varlıklarına el koyma gibi tedbirlerin de uygulanacağı ihtimalini de belirtmek istiyorum" dedi.
CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, İstanbul 1. Sulh Ceza Hakimliğinin Fethullah Gülen hakkında yakalama kararı vermesine ilişkin, “Bu konuları basından takip ettik. Dosyanın içeriğiyle herhangi bir bilgimiz yok. Ayrıntıları daha sonra alabilirsek bu işleyen yargı süreciyle ilgili ileride daha geniş bir açıklama yaparız” dedi.

"TUTUKLAMALARIN YANINDA HAKSIZ YERE MAL VARLIKLARINA EL KONULACAĞI..."

Gök, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında yargının iktidarın maşası haline getirildiğini savunarak, “Tutuklamaların dışında artık haksız yere mal varlıklarına da el konulacağı bir döneme girmiş bulunuyoruz” dedi.

Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca'nın tutuklanmasına ilişkin soruya Gök, “Bir yayın kuruluşunun başkanının tutuklanmasının çok güçlü deliller olması lazım ki mümkün olabilsin. Bir kişiden oluşan silahlı çetenin de nasıl oluşmuş olabileceği konusunda kesinlikle ikna olmadık. Bir makul şüpheden yola çıkılarak bir tutuklama gerçekleştirildi.

Ben bu tutuklamanın arkasından mal varlıklarına el koyma gibi tedbirlerin de uygulanacağı ihtimalini de belirtmek istiyorum.

Ardı ardına hükümetin çıkarttığı yasalarla kendisine uygun bir yargı sürecini şekillendirmek ve bir yargıyı yürütmek istediğini görüyoruz. Dosyanın ayrıntılarını bilmiyoruz ama ileri sürülen delillerle de böyle bir tutuklamanın yapılması skandaldır. Bunun hukuk dünyasında yeri yoktur” dedi.  :

  :

  :

  :

  "Samanyolu Tv'ye el mi koyulacak" hakkında Tweetler

  DİĞER MEDYA HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete