TV5'te maaş krizi

TV5 çalışanları yaklaşık 5 aydır evlerine maaşsız gidiyor.
2000'li yıllarda yaşanan maaş krizi TV5'te yeniden yaşanmaya başladı. Son aylarda maaşlarını gecikmeli ancak ayın ortasında alabilen çalışanlar şimdi ise 5 aydır maaşlarını alamıyor.

TV5'te yaşanan mali sıkıntı daha öncede bir çok çalışanın ayrılmasına neden olmuştu. Yeniden başlayan maaş krizinden sonra televizyondan ayrılmalar ve işten çıkarmalar başladı. Son 5 ayda maaş krizi ve yetersizliğinden dolayı çalışanlar bir bir işten ayrıldı.

Yaşanan mali krizin televizyon yönetiminden kaynaklanan bir türlü aşılamayan yönetimsel sorun olduğu öğrenildi. Saadet Partisi teşkilatlarında TV5'in durumuna el atılması konuşulurken ekrandaki programların yetersizliği de sık sık dillendiriliyor.

Öte yandan TV5'in ajanslara olan borcundan dolayı DHA aboneliğini de iptal ettiği diğer ajanslarla olan anlaşmalarını da askıya alınabileceği konuşuluyor.

Tüm bu yaşanan gelişmeler sonrasında Saadet Partisi genel merkezinin hangi yönde adım atacağı medya kulisleri ve Saadet Partisi teşkilatlarında merak konusu oldu. Öte yandan benzer maaş sıkıntılarının Millî Gazete'de yaşandığı konuşuluyor. 
  • Medya çalışanı
    Tv5 kurulduğundan beri aynı... Medya çalışanı - 27 Mart 2015 Sene 2005-2006 sezonunda değil maaş,avans bile alamıyorduk.Tv5'in uçan kuşa borcu vardı.Hatta yaşanan maddi sıkıntılardan çalışanlarda ailevi problemler meydana gelmiş,boşanmalar bile olmuştu.tv'5'in bulunduğu bina sefaköyde ki yerleşke Rahmetli Erbakana aitti.Tv5 okadar kötü yönetiliyor ki o muhteşem bina bile "Eminevim'e satıldı Tv5 ev sahibiyken?!,kiracı konumuna düşürüldü..Yazık,gerçekten çok yazık...

:

:

:

:

"TV5'te maaş krizi" hakkında Tweetler

DİĞER MEDYA HABERLERİ

KARŞI VİDEO
https://twitter.com/KarsiGazete