Twitter'da kapanan hesaplara ulaşmanın en kolay yolu

Twitter’da kullanıcı hesaplarını askıya aldırma konusunda rekor kıran Türkiye’de, bu hesaplara çok basit bir yöntemle erişilebildiği ortaya çıktı. Hem ücretsiz hem de bilgisayarlara ayrıca bir program yüklenmeden gerçekleşen bu işlem, Twitter ayarlarından yapılıyor.
Askıya alınan başka bir deyişle buzlanan hesapları görüntüleyebilmek için Twitter’daki ‘hesap ayarlarına’ girdikten sonra ‘içerik’ başlığın altındaki ülkeyi değiştirmek gerekiyor.

Otomatik olarak Türkiye ayarlanan bu seçeneği Türkiye dışında herhangi bir ülke yapmak yeterli. Böylece Türkiye’deki kullanıcılar için askıya alınan hesaplar görüntülenebiliyor. 
Geçen hafta açıklanan Twitter Şefaflık Raporu’na Türkiye damga vurmuştu. Türkiye, bu yılın ilk altı ayında askıya alınan hesap ve silinen tweet sayısı bakımından rekor kırmıştı.

Şirketten paylaşılan bilgilere göre Türk hükümetinin talep ettiği 304 hesap belirlendi. Bu hesaplardaki 183 tweet silindi ve 17 hesap ise askıya alındı. Söz konusu taleplerin 65’i Türk mahkemeleri tarafından karar verilirken 121 ise Türk hükümeti tarafından Twitter’a yöneltildi.

  :

  :

  :

  :

  "Twitter'da kapanan hesaplara ulaşmanın en kolay yolu" hakkında Tweetler

  DİĞER MEDYA HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete