Dış İlişkilerden Sorumlu Yardımcı Krizi için formül bulundu!

CHP'de, Muharrem İnce'nin genel başkan adayı olması nedeniyle istifa ettiği Grup Başkanvekilliği görevine, Levent Gök'ün geleceği konuşuluyor...
ÖZEL | KARŞI GAZETE

BİR TAŞLA İKİ KUŞ...

Eylül başında yapılan olağanüstü kurultayda, Kemal Kılıçdaroğlu'nun karşısına genel başkan adayı olarak çıkan Muharrem İnce'den boşalan koltuk için CHP'de bugün seçim yapılıyor. 

10’DAN FAZLA ADAY ADAYI NABIZ YOKLADI

İnce'nin istifası ile boşalan CHP Grup Başkanvekilliği koltuğu için Tunceli milletvekili Kamer Genç, Kocaeli milletvekilleri Haydar Akar ve  Hurşit Güneş, Mersin milletvekilleri Ali Rıza Öztürk ve Aytuğ Atıcı, İstanbul milletvekilleri Ali Özgündüz ve Mahmut Tanal, Konya milletvekili Atilla Kart, Sivas milletvekili Malik Ecder Özdemir, Ankara milletvekilleri Gökhan Günaydın ve İzzet Çetin, Gaziantep milletvekili Ali Serindağ, Isparta milletvekili Ali Haydar Öner ile Muğla milletvekili Ömer Süha Aldan'ın isimleri geçmişti. 

Bugün yapılan seçimin hemen öncesinde ise kulislerde, yönetimin Ankara milletvekili Levent Gök'ü işaret edeceği ve Gök'ün de büyük olasılıkla seçileceği konuşuluyor. 

GÖK PM'DEN İSTİFA EDECEK, DIŞ İLİŞKİLERDEN SORUMLU YARDIMCI KRİZİ ÇÖZÜLECEK

Kurultayda Parti Meclisi'ne giren Gök'ten, Grup Başkanvekili seçilmesi halinde PM'den istifa etmesi istenecek. Yerine olağanüstü kurultayda Kılıçdaroğlu'nun anahtar listesinde yer aldığı halde, seçilemeyen Murat Özçelik'in yedekler arasından gelmesi sağlanacak. Böylece, Faruk Loğoğlu'ndan boşalan ve doldurulamayan CHP Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı koltuğu da sahibini bulacak. 

Burcu Oral Evren | KARSİGAZETE.COM

  :

  :

  :

  :

  "Dış İlişkilerden Sorumlu Yardımcı Krizi için formül bulundu!" hakkında Tweetler

  DİĞER ÖZEL HABER HABERLERİ