19 Mayıs kutlamalarında AKP protestosu

Düzce'de, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı törenlerinin yapılacağı alanda Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun mitingi nedeniyle parti bayraklarının bulunmasını CHP ve MHP'liler protesto etti.CHP ve MHP'liler töreni alanın dışından izledi.
Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun bugün partililere sesleneceği Anıtpark Meydanı AK Parti bayraklarıyla donatıldı.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı için Anıtpark Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı önünde toplanılırken CHP İl Başkanı Müjgan Çakman, CHP Milletvekili adayı Zafer Teber ve partililer, Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Erkut Güre'ye alanın parti bayraklarıyla donatılmış olmasıyla ilgili şikayetlerini iletti.

CHP'liler daha sonra alkışlarla alandan ayrıldı. MHP İl Başkanı Onur Özen, MHP Milletvekili adayları Suat Konuk ve Demet Günday ile partililer de protestoda bulunarak alan dışında kaldı. CHP ve MHP'liler töreni alanın dışından izledi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından, tören çelenklerin konulmasıyla son buldu.

'TÜM MÜLKİ AMİRLERE KINAMA'

MHP İl Başkanı Onur Özen duruma tepkisini şu sözlerle dile getirdi:

"AKP iktidarının Türkiye Cumhuriyeti'ni getirdiği durum ortada. Resmi törenlerin kısıtlanmasını zaten biliyorduk.

Artık resmi törenleri AKP flamaları altında kutlatmaya zorladılar. Türkiye Cumhuriyeti adına üzgün bir gün geçiriyoruz. Bunu şiddetle kınıyoruz. Bu töreni burada yapılmasına izin veren Düzce'nin tüm mülki amirlerini kınıyoruz.

Onları Düzce'nin ve Türkiye'nin mülki amirleri kabul etmiyoruz. Bu durumdan çok üzgünüz. İnsanların Türkiye Cumhuriyeti'ne bu kadar düşman davranma ihtimalleri olduğuna inanmıyorduk, ancak bunu da gördük."


Kaynak: Tezcan SOLMAZ | DHA

  :

  :

  :

  :

  "19 Mayıs kutlamalarında AKP protestosu" hakkında Tweetler

  DİĞER POLİTİKA HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete