CHP'li Gök'ten HDP saldırılarına yorum

Levent Gök, HDP il binasına yönelik saldırıya ilişkin "Bu çok bilinçli bir şekilde iktidar partisinin provokasyonudur” dedi.
CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, Adana ve Mersin’de HDP il binasına yönelik saldırıya ilişkin, “HDP gibi Meclis’te temsil edilen bir partinin iki ilde aynı zamanda eş zamanlı bir saldırıya uğraması tesadüf değildir. Bu çok bilinçli bir şekilde iktidar partisinin provokasyonudur” dedi.

Gök, Adana ve Mersin’de HDP il binasına yönelik saldırılara ilişkin ANKA’nın sorularını yanıtladı.

-“BU KONU İKTİDAR PARTİSİNİN BİLGİSİ OLMADAN YAPILACAK OLAYLARDAN DEĞİLDİR”-

Bir seçim dönemine giderken bütün herkesin dikkatinin seçimin güvenliğine ilişkin olduğunu belirten Gök, şöyle dedi:

“Ve özellikle hassas bir süreçten geçilirken HDP gibi Meclis’te temsil edilen bir partinin iki ilde aynı zamanda eş zamanlı bir saldırıya uğraması tesadüf değildir. Bu çok bilinçli bir şekilde iktidar partisinin provokasyonudur. Bu konu iktidar partisinin bilgisi olmadan yapılacak olaylardan değildir. İktidar zaten bunları önlemek için vardır. Yani bu tip olayları önlemek için vardır. Yani iktidar partisi seçim zamanı bu provokasyonlara engel olacak istihbaratı, emniyeti yaratamamışsa zaten başlı başına bu iktidarın böyle bir huzurlu ortam istemediğinin çok açık bir delilidir.

-“ALTINDA MUTLAKA İKTİDARIN DESTEĞİ VARDIR”-

HDP’ye yapılan saldırı da çok ciddi bir provokasyondur. İktidar partisi artık seçimlerden korkmakta iktidardan gideceğini görmekte ama ecele faydası yoktur, korkunun ecele faydası yoktur. Ben bunların çok ciddi bir provokasyon olarak görüyorum. Seçimlere dönük büyük bir güvensizlik ortamının yaratılmasına dönük bir provokasyon olarak görüyorum. Altında mutlaka iktidarın desteği vardır. O çıkacaktır. Bütün yurttaşlarımızın bu süreci çok soğukkanlı geçirmesi gereken bir zaman dilimindeyiz. Kimse iktidar partisinin bu tahriklerine kapılmamalıdır. Burada yaratılmak istenen bir tahrik ortamıdır. Daha bir kutuplaşmadır. İktidar partisinin bu oyununa düşmeyelim diyorum. Herkesi soğukkanlı bir şekilde seçim sürecini takip etmeye davet ediyorum.” 

  :

  :

  :

  :

  "CHP'li Gök'ten HDP saldırılarına yorum" hakkında Tweetler

  DİĞER POLİTİKA HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete