Erdoğan Güneydoğu'yu kaybettiğimizi ağzından kaçırdı!

Tayyip Erdoğan'ın, öğretmen ataması için MEB Şura Salonu'nda düzenlenen törende söylediği sözler şok etkisi yarattı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, öğretmen ataması için MEB Şura Salonu'nda  düzenlenen törene katılarak uzun bir konuşma yaptı.Erdoğan'ın, terör olaylarının arttığı Güneydoğu Anadolu Bölgesine atanan öğretmenleri teselli etmek amacıyla söylediği sözler tartışma yarattı. 

YENİDEN VATAN YAPABİLMEK İÇİN UĞRAŞIYORUZ

Hamaset yüklü konuşmasının bir bölümünde Erdoğan "780 bin kilometrekare ile bu topraklar bizim vatanımızdır. Sıkıntılı yerler var, doğru. İşte bak o sıkıntılı yerlerde şu anda bu kadar şehitler veriyoruz değil mi? Niye veriyoruz? Bu toprakları yeniden vatan yapabilmek için veriyoruz." ifadelerini kullandı.

Başbakan olduğu dönemde başlattığı açılım sürecinin kurbanı olarak ateş topuna dönen bölge ile ilgili Erdoğan'ın kullandığı "yeniden vatan yapabilmek için şehit veriyoruz" sözleri dinleyenleri şaşkına çevirdi.

Erdoğan bölgeyi gözden çıkarmış ve Türkiye Cumhuriyeti'nin bölgeyi kaybetme noktasına gelmiş olduğunun itirafı olarak değerlendirilen bu sözlerin Erdoğan'ın konuşma metninde olmadığı fakat ağzından kaçırarak bilinçaltını ele verdiği yorumları yapıldı.

Kaynak: gazete2023.com

  :

  :

  :

  :

  "Erdoğan Güneydoğu'yu kaybettiğimizi ağzından kaçırdı!" hakkında Tweetler

  DİĞER POLİTİKA HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete