close

Erdoğan'ı Melih Gökçek yaktı...

Prof. Dr. Faruk Şen katıldığı televizyon programında çok konuşulacak bir iddiada bulundu. Şen'e göre Gezi olaylarında Melih Gökçek, Erdoğan'ı sahaya sürdü...
Oda TV’de yer alan habere göre Türkiye-Alman Eğitim ve Bilimsel Araştırmalar Vakfı Başkanı Prof. Dr. Faruk Şen katıldığı televizyon programında Gezi’de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı Gökçek’in sahaya sürdüğünü iddia etti.

KRT’den Çağlar Cilara’nın programında soruları yanıtlayan Prof. Dr. Şen, Gökçek’in Erdoğan’a Gezi direnişi sırasında Ankara’da ardı ardına mitingler yaptırdığını anımsattı. Şen şöyle konuştu: “2011 yılına kadar Erdoğan-AB ilişkileri çok iyi gitti. Gezi olaylarından sonra bu ilişki bitti. Gezi’deki sertlik, yurtdışına televizyonların olayları yansıtması ipleri kopardı.”

TAYYİP BEY, ‘BEN BUNLARA DAYILANAYIM DEDİ VE…’

“Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ve eski vali Hüseyin Avni Mutlu olayları yatıştırırken, AKP’nin başına bela olan Gökçek, Afrika ülkelerine geziden dönen Erdoğan’ı Ankara’ya indirdi, dört yerde dört büyük ilçede büyük miting yaptırdı, orada Tayyip Bey ben bunlara dayılanayım dedi ve Kazlıçeşme mitinginden sonra Avrupa’daki bakış değişti, antidemokratik bir lider olarak görmeye başladılar. Dikkat ederseniz son 7 ayda ne Başbakana ne de Erdoğan’a Avrupa’dan davet gelmiyor. Biz ancak oradaki uluslararası toplantılara gidiyoruz, bir tepki var. Şuanda Türkiye AB ülkeleri gözünde, IŞİD’e göz yuman, yaralanan militanlarını tedavi eden, internet olmak üzere birçok konuda yasaklar getiren, gazetecilerin tutuklu olduğu bir ülke konumunda. Avrupa Parlamentosu’nda hergün bu konularda kararlar çıkıyor, sürekli azarlanıyoruz, sürekli dayak yer hale geldik.”

Kaynak: odatv.com

  :

  :

  :

  :

  "Erdoğan'ı Melih Gökçek yaktı..." hakkında Tweetler

  DİĞER POLİTİKA HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete