Özgür Özel MHP'yi bombaladı!

CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel, MHP'yi sert sözlerle eleştirdi.
CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel, Meclis Başkanlığı seçimlerinde CHP’nin Ekmeleddin İhsanoğlu’nu desteklemesi halinde 50 oyun eksik kalacağını anımsatarak, “Şimdi HDP'nin verdiği selamı bile seçimden beri almayan, sürekli bölücü diye tabir ettikleri bir Parti’den bu 50 oyu hangi yüzle istiyorlar? Hangi akla, hangi mantığa, hangi siyasi tutarlılığa sığınarak CHP'nin Ekmeleddin İhsanoğlu'nu desteklemesi gerektiğini söylüyor? Seçimden önce başka, seçimden sonra başka, Meclis Başkanlığı seçimlerinde başka, ertesi gün başka başka sözler söyleyip, şimdi de çıkıp her şeyi inkar ederek kendilerine oy verenleri, tabanlarını, üyelerini kandırmaya çalışmak, siyasi ahlakla bağdaşıyor mu?” dedi.

Yazılı bir açıklama yapan Özel, MHP’nin yetkili ağızlarından yapılan açıklamalardaki tutarsızlığı şaşkınlık, üslubu ise dehşetle takip ettiklerini belirtti. 7 Haziran öncesi AK Parti ile en sert polemiklere, hatta karşılıklı hakaretlere girişmiş ve seçmenden tamamen “AKP ve AKP’nin politikalarına engel olmak” vaadiyle oy istemiş bir partinin, geçmişindeki benzer sabıkalara uygun olarak yine seçmenini kandırdığını savunan Özel, “Oy verenleri sukutu hayale uğratmış, tökezleyen AKP’yi yine kolundan tutup kaldırmış ve Meclis Başkanlığını da AKP’nin adayına altın tepsi içinde sunmuştur” dedi.

"KOMİK BİR SAVUNMA”

Tüm bu yaşananlardan sonra, özellikle MHP’nin kendi tabanından ve MHP’ye oy vermiş seçmenden siyasi tarihimizde az görülmüş bir tepki geldiğini kaydeden Özel, “Bu tepki MHP’nin temsilcilerini şaşkına çevirmiştir. MHP yöneticileri ne yapacaklarını bilmez bir şekilde, anlaşılmaz, tutarsız ve çocukça açıklamalarla pozisyonlarını savunmaya çalışmak zorunda kalmışlardır. Bugün yapılan açıklamaları da bu psikoloji ile yapılmış bir açıklamadır. Ancak MHP’li yöneticilerin içinde bulundukları panik havası söylemlerini bir nefret diline dönüştürdüğü gibi, kendilerinin hakaret etmeyi de kaostan bir çıkış yolu olarak gördüklerini kanıtlamaktadır” ifadelerini kullandı.

MHP’lilerin kendilerine oy verenlerini kandırdığını belirten Özel, “Teşkilatından en sert eleştirileri alan, tepki telefonlarından Genel Merkezlerinde duramayan, cep telefonlarını açamayan MHP yöneticilerin bu durumdan çıkış için buldukları yegane savunma ‘hadi biz desteklemedik, siz bizim adayımızı destekleseydiniz’ gibi komik bir savunmadır” dedi.

-“ONLARIN BU AKIL ALMAZ HESAPLARINA TÜM TÜRKİYE GÜLMEKTEDİR”-

 Meclis Başkanlığı seçimlerinde CHP’nin Ekmeleddin İhsanoğlu’nu desteklemesi halinde 50 oyun eksik kalacağını anımsatan Özel, “Şimdi HDP'nin verdiği selamı bile seçimden beri almayan, sürekli bölücü diye tabir ettikleri bir Parti’den bu 50 oyu hangi yüzle istiyorlar? Hangi akla, hangi mantığa, hangi siyasi tutarlılığa sığınarak CHP'nin Ekmeleddin İhsanoğlu'nu desteklemesi gerektiğini söylüyor? Seçimden önce başka, seçimden sonra başka, Meclis Başkanlığı seçimlerinde başka, ertesi gün başka başka sözler söyleyip, şimdi de çıkıp her şeyi inkar ederek kendilerine oy verenleri, tabanlarını, üyelerini kandırmaya çalışmak, siyasi ahlakla bağdaşıyor mu? Ülkedeki herkesin, tüm seçmenlerin ve hatta kendi tabanlarının da aklını hiçe sayarak, ‘İhsanoğlu’na destek verilse AKP’li İsmet Yılmaz’ın seçilmeyecekti’ savunmasını hangi yüzle yapıyorlar?

Ortada bir gerçek var ise o da şudur ki, Sayın Deniz Baykal’ın aldığı 182 oya, MHP’nin o gün attığı ‘78 geçersiz oy’ eklendiğinde Sayın Baykal bugün Meclis Başkanı seçilmiş oluyordu. Ancak bunu yapmak yerine İsmet Yılmaz’ı seçtirenler, şimdi ‘vay efendim CHP İhsanoğlu’nu destekleseydi’ diyerek bir yalan tutturmuşlar ve HDP’den almaları gerek 50 oyu hiçe sayarak herkesi kandırma yolunu seçmişlerdir. Bırakın tüm Türkiye’yi, MHP en önce kendi tabanını kandırmaya çalışmaktadır. Onların bu akıl almaz hesaplarına tüm Türkiye gülmektedir. Ayrıca, bu hesaba kendi tabanlarını inandıracaklarını düşünenler, tüm Türkiye önünde kendi teşkilatları ile kendi seçmenleri ile açıkça dalga geçmekte, onlarla alay etmekte ve kendi tabanına zımnen hakaret etmektedirler” değerlendirmesinde bulundu.

MHP’nin değerli üyelerinin ve seçmenlerinin bu haksız ve kötü muameleyi hak etmediğini belirten Özel, “MHP’nin karşısındakilerin aklını yok sayan, siyasi ahlakla bağdaşmayan, tutarsızlık ve hakaret dolu yaklaşımını şiddetle kınıyoruz. Yavuz hırsız ev sahibini bastırırmış; hem 78 geçersiz oy vereceksin, verdiğin 78 geçersiz oy olmasa AKP'li İsmet Yılmaz Meclis Başkanı seçilemeyecek; hem de milletin aklına laf edeceksin. Bu nasıl milliyetçiliktir ki, resmen milletin aklıyla dalga geçiyorlar” dedi.

  :

  :

  :

  :

  "Özgür Özel MHP'yi bombaladı!" hakkında Tweetler

  DİĞER POLİTİKA HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete