​Google’dan Gmail’e özel dev uygulama

Google'dan devrim gibi uygulama :Postmaster Tools
Google özellikle Gmail kullanıcılarını ilgilendiren özel bir yapay zekanın peşine düştü. Google mühendisleri, Gmail spam filtrelerini daha da geliştirerek istenmeyen postaları azaltmayı hedefliyor. Bu amaçla geliştirilen akıllı spam filtresi “Büyük Ölçekli Beyin Simülasyonu” içeriyor.


HALA MÜKEMMEL DEĞİL

Resmi blog sayfasında açıklama yapan ürün müdürü Sri Harsha, Gmail gelen kutusuna düşen spam sayısının yüzde 0.1′den daha az olduğunu söyledi. Yanlışlıkla spam olarak algılanan “Yalancı Pozitif” postaların ise yüzde 0.05 oranlarında olduğunu söyleyen Harsha, buna rağmen Gmail spam algılamasının hala mükemmel olmadığını belirtti.

POSTMASTER TOOLS

Google istenilen postaların spam klasörüne düşmemesi için e-postaları yapay sinir ağları ile ayıracak. Özellikle banka ve havayolu şirketlerinin e-posta yoluyla gönderdiği dekont, makbuz ve uçak bileti gibi önemli postalar spam olarak sınıflandırılabiliyor.

Bu durumda kullanıcılar spam klasöründe e-posta aramak durumunda kalabiliyorlar. Gmail için hizmete sunulan “Postmaster Tools” ile bu sorunların aşılması planlanıyor. Şirketler bu sayede yüksek hacimli gönderiler için teslim hataları ve spam raporları gibi detaylara ulaşarak e-posta analizlerini yapabilecekler.

  :

  :

  :

  :

  "​Google’dan Gmail’e özel dev uygulama" hakkında Tweetler

  DİĞER BİLİM & TEKNOLOJİ HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete