​Doğu'dan gelen otobüslere taşlı saldırı

Sosyal medya üzerinden örgütlenen gruplar, Kayseri ve Kırşehir'de Doğu ve Güneydoğu illerine sefer yapan yolcu otobüslerini taşladı.
İstanbul'un girişinde çok sayıda kırık camlı otobüsü gören vatandaşlar ne olup bittiğini anlayama çalıştı.

Camları kırılan ve hasar gören otobüslerde bulunan yolcular başka otobüslere aktarıldı. Kayseri terminalinde 30, Pınarbaşı İlçesi'nde 40 olmak üzere, toplam 70 otobüs yol güvenliği sağlandıktan sonra yollarına devam etti. Kayseri- Malatya karayolu üzerinde yer alan Pınarbaşı ve Bünyan ilçeleri geçişlerinde de polis ve Jandarma devriye görevi yaptı.

Çıkan olayların ardından Doğu'dan gelen tüm otobüsler güvenlik güçleri tarafından Kayseri girişinde durduldu. Geçişlerine gece saat 2'ye kadar izin verilmedi.

Malatya'dan İstanbul'a yolcu taşıyan, Kırşehir'de saldırıya uğrayan Medine Turizm'in otobüsleri kırık camlarla yola devam etti.İstanbul'un girişinde çok sayıda kırık camlı otobüsü gören vatandaşlar ne olup bittiğini anlayama çalıştı.
Önceki geceden itibaren Hakkari Dağlıca'dan gelen şehit haberleri sonrası yurdun çeşitli bölgelerinde protesto gösterileri düzenleniyor. Bu protestolar sırasında Doğu ve Güneydoğu'ya yolcu taşıyan otobüsler de saldırıya uğradı.

BUGÜN OTOBÜS SEFERİ YOK

Diyarbakır'da hizmet veren otobüs firmaları bu saldırılara tepki için flaş bir karar aldı. Batı illerinde Güneydoğu'ya giden otobüslere yapılan saldırılar nedeniyle, Diyarbakır Otobüs Terminali'nden yarın yapılacak tüm seferler protesto için iptal edildi.

Kaynak: DHA

  :

  :

  :

  :

  "​Doğu'dan gelen otobüslere taşlı saldırı" hakkında Tweetler

  DİĞER ASAYİŞ HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete