Kedinin engellediği tecavüz girişimi ‘taciz’ sayıldı

H.T.’ye tecavüz girişiminde bulunduğu sırada evin kedisinin korkup üzerine atlaması sonucu paniğe kapılan ve yakalanan i S.B., ‘cinsel istismar’ suçundan 7.5 yıl hapis cezasına çarptırıldı.
Diyarbakır’da üvey teyzesi 18 yaşındaki  H.T.’ye tecavüz girişiminde bulunduğu sırada evin kedisinin korkup üzerine atlaması sonucu paniğe kapılan ve genç kadının bağırması üzerine yakalanan 20 yaşındaki S.B., ‘cinsel istismar’ suçundan 7.5 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Kararı temyiz ettiklerini belirten avukat Deniz Emine Kayar, “Savcılık mütalaası bizi hayrete düşürdü. Eylemin nitelikli cinsel saldırı eylemi olduğu açık olmasına rağmen, savcı bunu cinsel taciz olarak değerlendirdi” dedi.

‘Kedinin sanığın üzerine atlamasından yararlanıp kaçtı’

Diyarbakır 4’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın iddianamesine göre S.B., evine ziyarete gittiği üvey teyzesi H.T.’ye tecavüz girişiminde bulundu.

İddianamede, boğuşma sırasında korkan kedinin, sanığın üzerine atladığı, mağdurun bundan yararlanarak kaçıp evdeki eşyaları üvey yeğeni S.B.’ye fırlattığı, evin dış kapısını açıp bağırarak yardım istediği, sanığın bu sırada evden dışarı çıktığı yer aldı.

Bir süre sonra dönen S.B.’nin üvey teyzesi H.T.’nin boğazını sıkarak, “Seninle birlikte olmadan bu evden çıkmam” dediği öne sürülen iddianamede, H.T.’nin polisi araması ve komşuların gelmesi üzerine sanığın kaçtığı, hastaneye sevk edilen kadının bilek, kol ve sırtında yara tespit edildiği, kaçan şüphelinin daha sonra yakalanarak tutuklandığı kaydedildi.

SAVCI 'TACİZ' DEDİ

Bir süre tutuklu kalıp tahliye edilen  S.B., duruşmada yaptığı savunmasında kendisine iftira atıldığını öne sürdü. Esas hakkında görüşünü açıklayan savcı, suçun ‘taciz’ olarak kabul edilmesini istedi.

‘Nitelikli cinsel saldırı’ suçundan 15 yıla kada hapis istemiyle yargılanan sanık S.B., ‘cinsel istismar’ suçundan 7.5 yıl hapisle cezalandırıldı.

‘MÜTAALA HAYRETE DÜŞÜRDÜ’

Kararı temyiz ettiklerini belirten mağdur avukatı Deniz Emine Kayar, savcının mütalaasının kendilerini hayrete düşürdüğünü söyledi.

Kayar, “Eylemin nitelikli cinsel saldırı eylemi olduğu açık olmasına rağmen, savcı bunu cinsel taciz olarak değerlendirdi. Biz karara itiraz ettik. Çünkü nitelikli cinsel saldırı eylemi ile basit cinsel saldırı arasında ceza olarak fark var. Orada kedinin sanığa saldırması ve o saldırı sonucunda eylemin gerçekleşmemesi hali mevcuttu. Sanığın gönüllü olarak vazgeçtiği sonucuna varılmış. Kedinin sanığa saldırması göz önünde bulundurulmamış. Bu gönüllü vazgeçme olmaz” diye konuştu.

Kaynak: diken.com.tr

  :

  :

  :

  :

  "Kedinin engellediği tecavüz girişimi ‘taciz’ sayıldı" hakkında Tweetler

  DİĞER ASAYİŞ HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete