Twitter kullanıcıları bu habere dikkat! Atılan Tweet'ler artık

Twitter bir kez daha tweet’leri Google arama sonuçlarına ekleyecek anlaşmaya imza atıyor.
Artık Google Twitter’ı robotlarıyla taramak yerine Twitter’ın veri tabanına dışarıdan erişerek tweet’leri daha kolay listeleme fırsatı elde edecek.

BU YILIN İLK YARISI İÇİNDE FAALİYETE GİRECEK

İki şirket geçmişte de benzer bir arama anlaşmasına imza atmıştı, ancak o anlaşma 2011’de sona ermişti. Daha sonra Google kendi sosyal ağı Google+’ı çıkararak Twitter ve Facebook ile rekabeti tercih etmişti.

Bloomberg’in söylediğine göre, bu anlaşmanın meyvelerini hemen görmeyeceğiz. Tweet’lerin arama sonuçlarında gösterimi bu yılın ilk yarısı içinde faaliyete geçirilecek.

Her iki şirketten de şimdiye kadar iddia edilen anlaşmayla ilgili bir yorum yapılmadı.

TWITTER'IN KASASINA DAHA FAZLA PARA GİRECEK

Twitter’ın bugün dördüncü çeyrek kazanç raporunu açıklayacak. Bu sırada sözü edilen işbirliğinin resmi duyurusu da yapılabiliyor.

Yatırımcıların en çok ilgilendiği parametrelerden bir tanesi şirketin aktif kullanıcı sayısını ne kadar artırdığı ve gelecekte bunu daha da yukarıya çıkarmak için ne planlar yaptığı.

Google ile yapılacak bir işbirliği sponsorlu tweet’lerin Twitter dışında da yayılmasını sağlayabilir, bu da Twitter’ın kasasına daha fazla para girmesi potansiyelinin bulunduğu anlamına geliyor.

  :

  :

  :

  :

  "Twitter kullanıcıları bu habere dikkat! Atılan Tweet'ler artık" hakkında Tweetler

  DİĞER BİLİM & TEKNOLOJİ HABERLERİ