'defnevetayyip' sitesi yargı önünde

Sitenin kurucusu "Buradaki cümlelerin hiçbiri benim şahsi düşüncem ve fikrim değildir" dedi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile haber spikeri ve eski Türkiye Güzeli Defne Samyeli'nin fotoğraflarını, kurduğu web sitesinde yan yana koyarak, yazdığı yazı ile hakaret ettiği iddia edilen sanık Semih K. hakim karşısına çıktı.

İstanbul Adalet Sarayı'nda bulunan Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya tutuksuz sanık Semih K. katılırken, şikayetçi Defne Samyeli katılmadı. Kimlik tespiti yapılan Semih K. bilgisayar programcısı olduğunu belirterek, davaya konu olan web sitesini kendisinin kurduğunu söyledi.

"AMACIM HAKARET ETMEK DEĞİLDİ"

Hakaret içerdiği iddia edilen ifadenin kendisinin yarattığı bir ifade olmadığını söyleyin sanık Semih K. "Fotoğrafları ve yazıyı siteye koyan benim. Buradaki cümlelerin hiçbiri benim şahsi düşüncem ve fikrim değildir. İnternet ve basında çıkan yazılar ve cümlelerdir. Onların birleşimidir.

Onları alıp web sitesine koydum. Art niyetim yoktur. Defne Samyeli'nin avukatını arayarak fotoğrafları koyduğumuzu söyledim. İstemediklerini söyleyince aynı gün kaldırdım. Yerine müştekinin konuyla ilgili daha önceki röportajını siteye koydum. Amacım hakaret etmek değildi. Suçu kabul etmiyorum" dedi.

"EYLEM NEDENİYLE MÜVEKKİLİM YETERİ KADAR ZARAR GÖRMÜŞTÜR"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da aynı konuyla ilgili şikayetçi olduğu ve sanık hakkında Anadolu Adalet Sarayı'nda dava açıldığını belirten hakim, Erdoğan'ın şikayetçi olduğu dava ile kendi mahkemelerindeki davanın birleştirilmesi için muvafakat istendiğini söyledi.

Defne Samyeli'nin avukatı, şikayetlerinin devam ettiğini belirterek, "Eylem nedeniyle müvekkilim yeteri kadar zarar görmüştür. Her iki davanın da birleştirilmemesini talep ediyoruz" dedi.

HER İKİ DAVA DA BİRLEŞTİRİLDİ

Anadolu 11. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın şikayetçi olduğu dava ile kendi mahkemelerinde görülen dava arasında fiili ve hukuki irtibat bulunduğundan birleştirilmesine karar veren mahkeme, eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.

İDDİANAME SANIĞIN HAKARETTEN 2 YILA KADAR HAPSİ İSTENİYOR

İstanbul Cumhuriyet Savcılığı'nca hazırlanan iddianamede, şüpheli Semih K.'nın 2014 yılında 'defnevetayyip' isimli web sitesinde Erdoğan ve Samyeli'nin fotoğraflarını yan yana koyarak, yazdığı yazı ile Defne Samyeli'ye hakaret ettiği iddia ediliyor. Şüpheli Semih K.'nın 'hakaret' suçundan 3 aydan 2 yıla kadar hapsi isteniyor.

Öte yandan söz konusu internet sitesi 25 Mart 2014 tarihinde 5 Sulh Ceza Mahkemesi'nin kararıyla kapatılmıştı.

  :

  :

  :

  :

  "'defnevetayyip' sitesi yargı önünde" hakkında Tweetler

  DİĞER POLİTİKA HABERLERİ