Bakan Şimşek'i MHP'ye davet etti

MHP'li Ümit Özdağ, daha önce 'CHP kaynaklarını açıklasın oyumu vereceğim' diyen Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'i, vaatlerini ve kaynaklarını açıkladıklarını belirterek MHP'ye davet etti.
Ümit Özdağ, MHP'nin seçim bildirgesinin ilk kez ekonomi ağırlıklı olduğunu ve somut vaatlerle seçmenin karşısına çıktıklarını söyledi.

eçim bildirgelerinin incelendiğinde toplumun tüm kesimlerine hitap edildiğini ve ekonomide büyük reformun öngörüldüğünün anlaşılacağını kaydeden Özdağ, "İç borca, tüketime, dış borca dayalı israf ekonomisinden üretime ve ihracata dönük yeni ekonomi modeli ile toplumun önüne çıkıyoruz. Seçim bildirgemizde sadece var olan kaynakları dağıtmak değil yeni kaynak üretmeyi hedefleyen ekonomik politik yaklaşım hakim" dedi.

Ümit Özdağ, CHP'nin seçim bildirgesinin açıklanmasının ardından 'kaynaklarını açıklasınlar CHP'ye oy veririm' yorumunu yapan aynı zamanda AKP Gaziantep birinci sıra milletvekili adayı olan Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'i de partilerine beklediklerini söyledi.

SURİYELİ SIĞINMACILAR

Suriye'de süren iç savaştan kaçan yüzbinlerce insanın Türkiye'ye geldiğini ve bunun toplumda rahatsızlık oluşturduğunu dile getiren Özdağ, MHP iktidarında komşu ülkeye demokrasi ihraç edeceklerini belirtti.

Özdağ şöyle devam etti:

"Biz sınırı delik deşik edilen, hükümet tarafından bilinçli şekilde ordunun, jandarmanın polisin eli kolu bağlanarak yok edilen sınırı tekrar güvenlikli hale getireceğiz.

O sınırdan değil cihatçılar sinek bile geçemeyecek. Böylece Suriye'de barışa ilk katkıyı yapmış olacağız. Ondan sonra Suriye'de tarafların uzlaşması için yoğun bir çabayı temsil edeceğiz."

Kaynak: DHA

  :

  :

  :

  :

  "Bakan Şimşek'i MHP'ye davet etti" hakkında Tweetler

  DİĞER POLİTİKA HABERLERİ