'Tarafsız' Erdoğan ile Davutoğlu birlikte miting yapacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Ahmet Davutoğlu, Yenikapı'daki miting alanında 30 Mayıs günü Fetih Şöleni'nde bir araya gelecek.
AKP, 41′inci mitingini İstanbul’da gerçekleştirdi. Maltepe sahilindeki alanda yapılan miting, planlanan saatten 45 dakika gecikmeli olarak başladı. Ankara’dan Sabiha Gökçen Havalimanı’na gelen Başbakan Ahmet Davutoğlu, buradan helikopterle miting alanına ulaştı. Başbakan’ı taşıyan helikopter miting alanı üzerinde kısa bir tur attı. Davutoğlu bu sırada canlı yayına bağlandı.

“41 KERE MAŞALLAH”

Saat 17.45′te eşi Sare Davutoğlu ile birlikte el ele platforma çıkan Başbakan Davutoğlu kalabalığı selamladı. İstanbul mitingini 41′inci sırada yapmayı kendisinin tercih ettiğini söyleyen Davutoğlu, “41 kere maşallah. Mitingimizin kalabalığı, al bayrağımızı açıyor” dedi. O sırada miting alanında dev bir Türk bayrağı açıldı.

BAŞBAKAN KONUŞURKEN ALAN BOŞALDI

Miting alanının etrafına AKP’nin İstanbul Milletvekili adaylarının dev fotoğrafları asıldı. Miting alanı tamamen doldu. Ancak Başbakan Davutoğlu’nun konuşmasının ortalarına doğru alanın büyük bir kısmının boşaldığı görüldü. Temizlik görevlileri de, konuşmanın bitmesini beklemeden alanda çöp toplamaya başladı. Başbakan Ahmet Davutoğlu yaklaşık 1 saat 10 dakikalık konuşma yaptı.

 ”FETİH ŞÖLENİ”NE DAVET

Başbakan mitingin sonunda adaylarla birlikte kalabalığı selamlarken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Yenikapı’daki miting alanında 30 Mayıs günü Fetih Şöleni’nde bir araya geleceği duyurusu yapıldı. Vatandaşlar şölene davet edildi.

Kaynak: DHA

  :

  :

  :

  :

  "'Tarafsız' Erdoğan ile Davutoğlu birlikte miting yapacak" hakkında Tweetler

  DİĞER POLİTİKA HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete