Sevilay Yükselir kafayı Abdullah Gül'e taktı?

Havuz yazarlarından Sevilay Yükselir, cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ardından koltuğunu Tayyip Erdoğan’a devreden Abdullah Gül’ün neden Huber Köşkü’nden ayrılmadığını kafasına taktı.
"SEVİLAY FİTNE YAPIYOR"

Huber Köşk'ü neden boşaltılmıyor başlıklı yazısına "Bazıları ‘Sevilay fitne yapıyor’ diyecekler’"  ifadesiyle başlayan havuz yazarının yazısı şöyle ;

HÂLÂ BOŞALTMADI

“Bulaşmamayım şimdilik bu mevzuya ama sanırım artık benim açımdan yanlış anlaşılacak bir durum yok! Çünkü üzerinden tamı tamına 6 ay geçti! Ha bugün, ha yarın diye diye aylar devrildi ve maalesef eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül Huber Köşkü’nü hâlâ boşaltmadı. “

"RAHATSIZIM"

Yükselir, “Bit mit yok işin içinde. Ben bir yurttaş olarak Huber’in hâlâ Gül ve ailesi tarafından kullanılmasından rahatsızım efendim” dedi.

"TERBİYE BUNU GEREKTİRİR"

Köşkün devlet mülkü olduğunu ve kim tarafından kullanılacağının belli olduğunu vurgulayan Yükselir, “Eğer gerçekten etik kurallara saygı ve bağlılık varsa o zaman o köşk bir an evvel boşaltılmalıdır. Devlet terbiyesi bunu gerektirir” dedi.

SEZER VE DEMİREL ÖRNEĞİ

 “Her ikisi de görev süresi bitip devirteslim yaptıkları gün evlerine geçti! Onlar da binbir türlü bahane sürüp Çankaya’yı veya Cumhurbaşkanlığı’na ait mülkleri kullanmaya devam edebilirdi. Ama yapmadılar! 6 ay değil, bir gün bile bu kuralı çiğnemediler! Neden? Çünkü devletin en üst düzey makamında oturma şerefine nail olmuş insanlara yakışan hareket budur da ondan!”

  :

  :

  :

  :

  "Sevilay Yükselir kafayı Abdullah Gül'e taktı?" hakkında Tweetler

  DİĞER MEDYA HABERLERİ