AKP'den kredi kartına taksitli milletvekili

Her fırsatta faiz göndermesi yapan Erdoğan'ın partisi AKP, adaylarını faiz sistemiyle bünyesine alıyor.
Haziran ayında yapılacak genel seçimler öncesi milletvekili aday adayları bir bir çıkmaya başladı. 

Her parti aday adaylarından belirli miktarda bağış talep ederken, AKP Gürsu ilçe teşkilatı da aday adaylarının bağışlarını kolayca ödeyebilmesi için kredi kartına taksit imkanı sağlıyor. İlçe teşkilatına alınan pos cihazı sayesinde aday adayları bağışlarını 8 taksitte ödeyebilecekr. AKP aday adaylığı başvuru ücreti erkeklerde 5 bin lira, kadınlarda ise 2 bin 500 lira.

ADAYLIK İÇİN POS CİHAZI

Gürsu AKP teşkilatı, milletvekili aday adaylığı konusunda bir ilke imza attı. Aday adaylarından nakdi bağış almayan teşkilat, onun yerine pos cihazı kullanıyor ve kredi kartına 8 taksit yapıyor. Bu uygulamanın Türkiye'de bir ilk olduğunu ve aday adaylarının memnun olduğunu söyleyen AKP Gürsu İlçe Başkanı Mustafa Yıldırım, "Milletvekili aday adayı abilerimiz, ablalarımız, teşkilat şuuruyla yoğrulmuş dostlarımız, teşkilatların ne kadar zor şartlarda mücadele verdiğini iyi biliyor. Onların teşkilata yardım yapma arzusunu biliyoruz. Ama birçok aday adayının bu yardımı yapmaya nakdi gücü el vermiyor.

Biz de kendilerine bir kolaylık sağlamak için pos cihazı edindik, kendilerine taksit imkanı tanıyoruz. Teşkilatımıza yardımda bulunmaları için kolaylık sağlıyoruz. Bunun da bankayla görüşerek ayarlamasını yaptık. 8 takside kadar bölebiliyoruz. Onlar için ciddi bir kolaylık oldu, bu konuda da olumlu tepkiler aldık"
dedi. 

Bursa Büyükşehir Belediyesi Meclisi üyeliğinden istifa ederek milletvekili aday adaylığı başvurusunda bulunan Murat Çakır, tek çekim yaparak kampanyadan yararlandı. Aday adaylığı başvurusunda bulunan Murat Çakır, "İlçe başkanımız güzel bir uygulamaya imza attı. Bunun güzel bir hizmet olduğunu gördüm. Aynı zamanda taksitlendirme de yapılıyor" dedi. 

Adayların yaptığı bağışlar gizli tutuluyor. AKP aday adaylığı başvuru ücreti erkeklerde 5 bin lira, kadınlarda ise 2 bin 500 lira.

  :

  :

  :

  :

  "AKP'den kredi kartına taksitli milletvekili" hakkında Tweetler

  DİĞER POLİTİKA HABERLERİ